משקפי שמש מומלצים

משקפי שמש מומלצים,  הבחירה המוצלחת

רכישת משקפי שמש היא לא עסק קל ובטח שלא מסתכמת בכמה מדידות זריזות. מאמר זה יסייע לכם לבחור משקפיים בצורה נכונה על ידי כמה עצות ידידותיות. ראשית נציין כי המראה של המשקפיים בהחלט משחק  תפקיד חשוב אולם מעבר לחזות המשקפיים ולמידת האפנתיות שלהן יש צורך להתייחס לגורמים פונקציונליים אחרים כמו עמידות, הגנת UV ואיכות ראייה.

מתן הגנה מלאה לעיניים

קרינת UV הידועה גם בשם קרינה אולטרה סגולה יכולה לגרום ללא מעט בעיות בעיניים אם ורמת החשיפה אליה היא ממושכת. בעיות אלו יכולות להגיע בתור כוויות וצריבות, קטרקט-הזדקנות העין, ובמקרים חומרים יותר סרטן. משקפי שמש שיספקו לכם הגנה מפני הסיכונים הנ"ל יהיו בעלות 99% חסימה נגד קרני UVB- קרינה באורך גל בינוני שיכולה להוביל לכמה מהבעיות שצוינו לעיל אם והחשיפה אליה ממושכת, ולפחות 95% חסימה נגד קרני UVA- קרינה מאד נפוצה אך לא מסוכנת יחסית.

בחירת צבע לעדשה

מומלץ לוותר על משקפיים שמתויגות כקוסמטיות בלבד או כאלו שלא כוללות מידע על אחוז חסימת הקרינה. בשלב הבא בחרו צבע בצורה חכמה, והכוונה היא צבע העדשה ולא צבע המסגרת של המשקפיים. צבע העדשה של משקפי שמש מעיד על הצהרות אופנה כמובן אולם חשוב מכך משפיע על ניגודיות וחדות הצבעים שנראים מבעד לעדשה. ישנם צבעים המחזקים את הניגודיות ונחשבים ליעילים מאד במהלך היום יום ומונעים פגיעה באיכות הראייה.

השפעות העדשה

לעדשות של משקפי שמש ישנן השפעות נוספות כגון טשטוש הצבעים שעשוי להוות סכנה במהלך פעילות יומיומית הקשורה לנהיגה למשל. חשוב לזכור כי המשקפיים חייבות להיות נוחות ולא לשמש כמטרד או כאמצעי אשר מגביל את הראייה בזמן הרכבתו. בעת נהיגה לדוגמה, חשוב שהעדשות לא יפחיתו מניגודיות הצבעים ושהאור לא יהיה עמום אלא חזק די הצורך. כיום ישנה אפשרות להחליף עדשות בהתאמה ישירה לסוג הפעילות שאתם רגילים לבצע במהלך היומיום, ריצה, הליכה, שהייה ממושכת בים, ספורט, נהיגה ועוד.

שימו לב שאין שום ערך לעדשות שנשרטו ויש להקפיד כי חומרי העדשה הם עמידים, גמישים, קלים ובעלי בהירות אופטית גבוהה.

Sorry, comments are closed for this post.