עדשות מגע יומיות

עדשות מגע פעולות שיש להימנע מהן

לא מעט אנשים נוטים לעשות שימוש ארוך טווח הנפרש על פני כמה שנים באותה המחסנית של עדשות מגע. אם אתם נמנים עם אנשים אלו, אנו מפצירים בכם ראשית להיפטר מהמחסנית הנוכחית עוד עתה. משך השימוש המומלץ במחסנית אינו עולה על שלושה חודשים, לאחר מכן יש להחליף את המחסנית ולרכוש חדשה. אם אתם נוהגים לסגור את מכסה המחסנית לאחר שטיפתה במים, אנו אתם עושים נזק כפול. ראשית מומלץ לשטוף את המחסנית עם תמיסת סאלין שהיא מי מלח דמויי דמעות, ולא עם מים.

שטיפת העדשות בתמיסת סאלין

עדשות מגע אינן יכולות לבוא במגע עם מים. לאחר שטיפת המחסנית בסאלין הקפידו לייבשה בעזרת מגבת או להשאירה חשופה לאוויר טרם החזרת המכסים. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקנות מחסנית חדשה במקום לנסות לטהר אותה על ידי הרתחה או שטיפה במדיח. קניית תמיסת ניקוי במבצע מהמדף היא שוות ערך למשחק של רולטה רוסית, משום שחנויות המציעות למכירה תמיסות בעלות שם החברה, למעשה משיגות את התמיסות הללו מיצרנים שונים שקשה מאד לעמוד על התוצרת שלהם.

קבלת ייעוץ מאופטומטריסט מומחה

יש להתייעץ עם אופטומטריסט כאשר מעוניינים להחליף תמיסות, וזאת משום שקיימות תמיסות ייעודיות עבור עדשות מגע לפי סוג החומר של העדשה. תמיסות מתחרות עלולות לא לנקות בצורה יעילה את העדשות שכן אין הן מתאימות לחומרי הגלם של העדשה ובמקרים חמורים לא לנקות את העדשות כלל. המלצתו של האופטומטריסט לגבי תמיסה מסוימת או תוכנית ניקוי כללית לוקחת בחשבון את האלרגיות והרגישויות מהן סובל המטופל לרבות ממצאי בדיקות ותחושת יובש.

שימוש לפרק זמן מוגבל

חשוב לא להשתמש בעדשות מעבר לתקופה המומלצת על ידי האופטומטריסט. קודם כל המרשם יכול להיות לא מעודכן, שנית השריית עדשות מגע בתוך התמיסה תלויה בתוקף של התמיסה. שימוש בתמיסת השרייה שפג תוקפה יכול להוביל לזיהומים ודלקות והעדשות עלולות להתעוות עקב שיוניים בחומציות, הטוניות של חומרי הגלם ואוסמוזה. התמיסה מאבדת מהסטריליות שלה לאורך זמן וגם אם לא השתמשתם בה היא חשופה לשמש ושינויי טמפרטורה שיכולים לגרום לנזקים.

Sorry, comments are closed for this post.