תמיסות לעדשות מגע

בריאות העיניים מאוד חשובה ועל כן כאשר מחליטים להשתמש בעדשות יש לעשות את כל המאמצים על מנת לוודא שאכן בוחרים בחומרים הנכונים ומקפידים על השלבים השונים, וזאת כי כל מי שעבר דלקת עיניים מכיר את חוסר הנוחות הגדול ועל כן אם ניתן להימנע מכך, הרי שמוטב ואף חכם יהיה לעשות כך. על כן יש לשאול אלו תמיסות לעדשות מגע יש, האם התמיסה צריכה להיות של אותו יצרן עדשות, מה יש לדעת אודות תמיסה שמכילה מי חמצן ובאיזו תדירות יש לשטוף את העדשות?

תפקיד התמיסה

ראשית נציין שרוב משתמשי העדשות בוחרים בעדשות החודשיות ולו כיוון שהן הכי בריאות. עם זאת על מנת לשמור על העדשות יש לבחור נכונה בתמיסה המתאימה ביותר וזאת כי לתמיסה יש תפקיד חשוב ביותר, תפקידה לנקות את העדשה- לנקות חלבונים ושומנים שנדבקים אליה במשך השימוש ועל כן עלולים לפגום בה.
אתר מומלץ לרכישת תמיסות לעדשות מגע אי אופטיק

שלושה סוגים

מכאן נעבור ונציג את שלושת התמיסות היותר פופולאריות. ראשית נמצא את התמיסה הרב תכליתית. פה מדובר על תמיסה שמיועדת עבור רוב סוגי העדשות כאשר יש תמיסות רב תכליתיות שגם כוללות רכיב לחות שמאפשר הרכבה יותר נוחה עבור עיניים יותר רגישות. מכאן נעבור לסוג השני –אל תמיסת מי חמצן. תמיסה זו כבר מיועדת לחיטוי אנטי בקטריאלי. כידוע אין להכניס מי חמצן לעין ועל כן נהוג לנטרל את החומר ע"י שימוש בחומר ייעודי נוסף שמגיע בבקבוק משלים, או ע"י טבליה שיש להכניס אל המחסנית שעם מי החמצן ולחכות כמה שעות. לבסוף הסוג השלישי- תמיסת סליין, מדובר על תמיסה שמונעת את הצורך בחיטוי. עם זאת תמיסה זו מיועדת אך ורק לשימוש קצר טווח, למשל עבור אנשים שמבקשים לשטוף את העדשות ממי החמצן בטרם ההכנסה לעין, או לחלופין עבור מי שמשתמש בעדשות יום יומיות וצריך ריענון בטרם שימוש מחודש.

השלב הסופי

אם כן אלו תמיסות לעדשות מגע עדיפות? ובכן יש להתייעץ עם האופטומטריסט, יש להתחשב באורך החיים, יש להתייחס אל אופי העדשה, (למשל עדשה חודשית מצריכה פחות תחזוקה), ולבסוף פשוט מאוד יש לנסות ולוודא שמרוצים מהאפקט.